Mert egyedül a hidegen préselés biztosítja azt a megalkuvásoktól mentes minőséget, amit kezdettől fogva keresünk. A nagyipari eljárások során gyakran pont a természetesség vész el az akár 100%-os gyümölcslevekből is. Mi inkább más módszert választottunk. A hidegen préselésnek hála egészséges és finom leveket teszünk elétek, a gyümölcsök, zöldségek eredeti ízvilágával, hiszen mi sem kínálnánk mással a családot.
Ha az ember tudatos vásárlóként járja a boltokat, bújja a netet és utána olvas a különféle élelmiszeripari eljárásoknak, megdöbbentheti, mennyi olyan ipari eljárás van, ami a könnyebb gyártási folyamatok, tartósítás vagy éppen szállítás érdekében alkalmaznak. Hogy pontosan milyen arányban, mi történhet az élelmiszeripari termékekkel, azt a Magyar Élelmiszerkönyv szabályozza. Ez a nagykönyv adja meg, mitől is gyümölcslé egy gyümölcslé, és mitől más egy gyümölcsnektár?
Szinte minden nagyipari gyümölcslé gyártás azzal indul, hogy kivonják a terményekből a vizet. Ami marad, azt nevezzük sűrítménynek. Ez pedig tökéletesen megengedett ahhoz, hogy valaki joggal nevezze akár 100%-os gyümölcslének a termékét. Mindössze az a dolga, hogy pontosan annyi vizet pótoljon vissza, amennyit korábban kivont. Azaz 100%-ot. Ha dupla annyit ad hozzá, az eredmény egy 50%-os lé. Miért jó ez? Mert a sűrítmény kiválóan eltartható. Melyik magyar háziasszony kamrájában ne bújna meg egy kis paradicsom konzerv? Hasonlóan teszik el a gyümölcspürét ipari mennyiségben is.
A termények eredeti nedvességével számos olyan jótékony hatást is kivonnak, amit azért elvárunk egy gyümölcslétől. Ennek visszapótlását hozzáadott vitaminokkal, utólag belekevert rostokkal lehet kompenzálni. Az eredmény finom és üdítő lesz, de sokkal kevésbé hasznos a szervezetünk számára, mint egy frissen préselt gyümölcslé, amely a konyhai turmix kevésbé nyakatekert használatával készült, megtartván a termények saját, természetes nedvesség-, vitamin-, és ásványi anyag tartalmát.
Nem csak 100%-os gyümölcsleveket láthatunk azonban a boltok polcain sorakozni. Találunk mellettük gyümölcsnektárokat, gyümölcsitalokat is, melyek az emlegetett Magyar Élelmiszerkönyv további kategóriái alá esnek. Ezek tartalmazhatnak hozzáadott cukrot, édesítőszert, de ízeiket köszönhetik mesterséges aromáknak, adalékanyagoknak, és szavatosságukat segíthetik tartósítószerek is.
Tudjuk, hogy a jó étel alapja a megfelelő hozzávaló, ez a gyümölcsleveknél sincs másképp. Ezért fektetünk nagy hangsúlyt az alapanyagok minőségére. Nekünk a gyümölcslé készítése a fő tevékenységünk, így a legszebb, legérettebb szemeket válogatjuk ki hozzá. Nem jobb híján kezdünk valamit a nyakunkon maradt gyümölccsel, erre a célra termesztettük őket.
Már a fajtát úgy választjuk, hogy frissen fogyasztva legyen igazán zamatos, növekedése közben eszerint tápláljuk, és akkor szüreteljük, amikor a természetes savak és cukrok aránya a legpompásabb ízvilágot érleli. Az érett, illatos szemekből csakis az egészséges terméseket használjuk fel. Hiszen mi se tennénk mást a családi asztalra.
A gyakorlat sem árt, ha igazán ízleteset akarunk alkotni, mi pedig több évtizedes tapasztalatunk alapján a hidegen préselés mellett tettük le a voksunkat. Ez egy egyszerű, mechanikus eljárás. A megmosott gyümölcsök először az aprítóba mennek, majd a darálékból egyre kisebb átmérőjű hengerek préselik ki a zamatos levet, míg végül nem marad más, csak a papírszáraz törköly. És az íncsiklandó lé. Nem ülepítünk, nem adunk hozzá vegyszereket, szimplán csak kipréseljük a gyümölcsök igazi, vitaminokban és nyomelemekben gazdag nedüjét.
Kezdettől fogva elveink közé tartozott, hogy ne adjunk a levekhez tartósítószert. Azonban tartósításra ettől még szükség van, hogy hozzád is el tudjuk juttatni, amit nagy gonddal készítettünk. Dobozaink cseppmentes csapja sokat tesz ezért a célért, hiszen a lé szinte nem is érintkezik levegővel. De ugyanezért alkalmazunk egy minimális hőkezelést is, éppen csak annyit, amennyi már elegendő. Kifejezetten kerüljük az agyonforralást, hiszen úgy már a vitaminok is távoznának a gyümölcsléből, mi pedig nem kötünk kompromisszumokat.
Hogy pontosan melyik levet hány fokon és meddig kell hőkezelni, milyen arányban egészítik ki egymást legfinomabban a gyümölcsök, milyen fajtákat érdemes préselni, évtizedek alatt tapasztaltuk ki, gyakran a saját bőrünkön. Szeretünk új dolgokat is kipróbálni, figyeljük az irányvonalakat, az innovatív technológiákat, hogy mindig a legmagasabb minőséget tudjuk elétek tenni. Ezért is nyúltunk rokonszakmánk, a borászat felé. A Simon Gyümölcs levek készítése során különféle borászati technológiákat is bevetünk, hol az ízek karakteres lecsengését erősítve, hol a különféle gyümölcslé házasítások harmóniáját támogatva.
Az egyik legfőbb erénye, hogy a frissen, hidegen préselt lében megmarad a vitamin. A nedü ugyanúgy nyomelemekben gazdag és tápláló, mint amikor még a fák ágai közt csöngött a termés. Emellett az ízek se torzulnak, eredeti, természetes formájukban élvezheted úgy a tiszta céklát, mint a Simon gyümölcs alma-homoktövis levet. Amit nálunk találsz nem gyümölcs jellegű, vagy gyümölcs ízesítésű, ez maga a gyümölcs. Semmi mesterségeset nem tartalmaz, nem adtunk hozzá, nem vettünk el belőle. Csupán kipréseltük, és dobozba csomagoltuk, hogy a mi kedvenc ízeink nálad is helyet kaphassanak a vasárnapi asztalon. Váljék egészségetekre!